A németek jövőre "leválasztják" vagy "eltávolítják".
A tilalom eső közösségi oldalak között kivételt képeznek majd az egészségügyi és az oktatási szolgáltatások, köztük a YouTube, a Messenger Kids és a WhatsApp - írta az MTI.
Egy friss felmérés szerint egy ilyen törvény Németországban is nagy tetszést aratna. A YouGov felmérésében részt vevő közel kétezer válaszadó 77 százaléka mondta, hogy teljesen vagy valamelyest támogatna egy ilyen törvényt Németországban. Ezzel szemben 13 százalékuk teljesen vagy valamelyest ellenezné azt - írta a Die Welt.
Egy német kutatás szerint a társadalom jelentős része úgy gondolja, hogy a közösségi média káros hatással van a fiatalokra és gyermekekre. A megkérdezettek 82%-a biztos abban, hogy a közösségi platformok, mint a TikTok, Instagram és Facebook, negatív következményekkel járnak. Ezzel szemben csak 9% nyilatkozott úgy, hogy nem hisz a közösségi média káros hatásában, vagy inkább nemmel válaszolt a kérdésre. A válaszadók többi része pedig azt jelezte, hogy nem rendelkezik elegendő információval a témában ahhoz, hogy véleményt alkothasson, vagy nem tudtak válaszolni.
Sokan úgy vélik, hogy a közösségi média nem csupán negatív következményekkel jár, hanem függőséget is kialakíthat, különösen a fiatalok és gyermekek esetében. Lapunkban már beszámoltunk arról, hogy az ausztrál parlament elfogadta azt a jogszabályt, amely csak a 16 éven felüliek számára engedélyezi a közösségi platformok használatát.