A Nemzetgazdasági Minisztérium határozottan elutasítja a belvárosi paloták eladásával kapcsolatos feszültségkeltést.


A valótlan pletykákkal ellentétben az ingatlanértékesítések nem a vagyont pazarolják el, hanem éppen ellenkezőleg, hozzájárulnak az állami működés hatékonyságának javításához és az állam működési költségeinek csökkentéséhez. Mindezt a nyilvánosság és a jogszabályok maximális betartásával valósítják meg.

- írta közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium, amely visszautasítja a a belvárosi paloták privatizációjával kapcsolatos "hangulatkeltő, politikai célokat szolgáló hamis híreszteléseket".

A Válasz Online hétfői cikkében megjelent információkra reagálva a tárca megerősítette, hogy a kormány a választások előtt több, jelentős történelmi értékkel bíró ingatlant kíván árverésre bocsátani. A lap értesülései alapján Tiborcz István is szerepet játszhat az új privatizációs folyamatban, ami felveti a kérdéseket a politikai és gazdasági összefonódásokról.

A cikkre reagálva, Magyar Péter szerdai nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy amennyiben hatalomra jutnak, alaposan meg fogják vizsgálni ezeket az ügyeket.

A palotákat néhány napos titkos hirdetéssel, szinte észrevétlenül bocsátják áruba, hogy a közpénzből felfújt magánvagyonok tulajdonosai könnyedén hozzájuthassanak.

- írta Magyar Péter.

Az NGM állásfoglalása szerint az értékesítési folyamat teljes mértékben átlátható, és a tulajdonjogot az a vásárló szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi az ingatlanra. Információik alapján eddig kilenc ingatlant hirdettek meg az MNV prospektusában, és jelenleg egy ingatlan esetében zajlik a licitálás.

A tárca álláspontja szerint az értékesítésre kerülő épületek "olyan ingatlanok, amelyek szerkezetileg és gépészetileg elavultak, így fenntartásuk rendkívül költséges, míg felújításuk az állam számára aránytalanul magas kiadásokat vonna maga után." Ennek következtében a tervek szerint az érintett kormányzati szervek energiahatékonyabb, és ennek révén gazdaságosabb fenntartási költségekkel járó épületekbe helyezkednek át, amelyek "a speciális állami követelményeknek megfelelő technikai és biztonsági felszereltséggel bírnak."

Az értékesítésre kijelölt ingatlanok között található a Belügyminisztérium impozáns Széchenyi téri épülete, valamint a Pénzügyminisztérium központja, amely a József Nádor téren helyezkedik el. Emellett érdemes megemlíteni a Magyar Államkincstár Hold utcai székházát is, amely Lechner Ödön neves építész látomásai alapján készült.

Related posts