A hibátlan interjú nem létezik...


Jó reggelt kívánok! A 444 napindító hírlevelében összegyűjtöttük a legfontosabb eseményeket és anyagokat az elmúlt nap történéseiből. Ha szeretnél más hírleveleinkhez is csatlakozni, itt tudsz feliratkozni.

A Fidesz kísérletet tett a Pride rendezvény betiltására, aminek következtében a legnagyobb vonulás valósult meg eddig. Most arra kellene törekednie, hogy a lehető legkisebb arcvesztéssel zárja le ezt a helyzetet. Az eddig felhozott magyarázatok azonban nemcsak gyengék, hanem sok esetben teljesen ellentmondásosak is.

Lesz-e büntetés? Vagy esetleg elkerülhető? Milyen célt szolgálnak azok a kínai kamerák, amelyek a tömegeket figyelik? Vajon jogszerűen alkalmazhatják-e a hatóságok az arcfelismerő technológiákat? Elégséges a büntetés kiszabásához, ha egy gép azonosít valakit? Ezekre és hasonló dilemmákra adtak választ a TASZ szakértői lapunk számára.

Az Origónak és a HírTV-nek kapóra jött egy maszturbáló férfi. Orbán Balázs régi képeket osztott meg. Geert Wilders lenácizta Karácsonyt, a Magyar Nemzet pedig a milánói Pride-ig ment egy álhírért. A Lakmusz összeszedte, milyen megtévesztő tartalmakkal támadták az idei felvonulást.

A magyar miniszterelnökkel való interjúkérések számos próbálkozásra adtak okot, de csak néhány kiválasztott számára adatott meg a lehetőség, hogy valóban beszélgessen vele. Az Orbán-interjúk száma pedig még ennél is alacsonyabb. Egy dolog azonban biztos: az RTL Fókuszból 20 év után 2016-ban a TV2-höz átigazolt Gönczi Gábor nem engedheti meg magának a hibázást. Kérdéseiből mindig árad a professzionalizmus és a felkészültség, ami különlegessé teszi az interjúit.

Völner Pál ügyvédje jó ideje próbálta elérni, hogy hallgassák meg ügyfele egykori főnökeit is. Kedden így Magyarország 2014 és 2019 közötti igazságügyi minisztere tanúskodott. Azt mondta, egyszer beszélt Schadl Györggyel a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar egykori elnökével. A végrehajtási rendszert kialakító Trócsányiról kiderült, nem tudja, hogy az egykori elnök hivatalos személynek számít-e.

A győri Audi is szembesült a német autóipart sújtó krízissel, ami több száz munkavállaló állását veszélyezteti. A német munkaadók, a helyi szakszervezetek nyomására, arra törekednek, hogy megőrizzék az otthoni munkahelyeket, ami kedvezőtlenül érintheti a külföldi gyártósorokat. Ráadásul Európa jelentős hátrányban van az elektromos autók előállításában, és a kormány Győrbe irányzott befektetései eddig nem bizonyultak elegendőnek a lemaradás felszámolásához.

Mínusz 824 milliárd forinttal indította az állam az évet, három éve nem volt ilyen jó évkezdet. Az állami vállalatoknak viszont spórolniuk kell, méghozzá elsősorban a személyi jellegű ráfordításokon.

Hadházy Ákos egy nyolcszázezres pink papucsot azonosított Matolcsy Ádám feleségének lábfején. Mészáros Lőrinc és felesége több hektáron építkezik Felcsút határában. Egy jótékonysági eseményen fakadt ki Várkonyi Andrea: "Azt gondolom, hogy a fanyalgóknak és a kötekedőknek azt kéne meglátni, hogy mi legalább segítünk, mert a lehetősége, hogy segítsen, mindenkinek megvan."

Extrém meleg vár ránk, Zágráb és környéke pedig szinte megközelíthetetlenné válik: Félmillió ember előtt lép színpadra Marko Perković Thompson, aki 1991-ben a honvédő háború során fegyvert fogott, és egy, a frontvonalon készült videóklipnek köszönhetően robbant be a köztudatba. A második világháborús horvát nácizmus és a hazaszeretet határai gyakran összemosódnak, ami feszültségeket szül a társadalomban.

Trump megosztó költségvetési csomagja sikeresen áthaladt az amerikai szenátuson, azonban a képviselőházban még nem garantált a támogatása. A helyzetet bonyolítja, hogy egyes képviselők nagyobb kiadáscsökkentéseket sürgetnek, míg mások aggódnak a szociális védőháló esetleges leépítése miatt. Ráadásul, bizonyos államok republikánus képviselői egy adózási szabály miatt is hangot adnak elégedetlenségüknek.

Putyin és Macron telefonbeszélgetése 2022 ősze óta az első alkalom, amikor újra kapcsolatba léptek egymással. Ukrajna elkötelezte magát amellett, hogy 2028-ig implementálja az Európai Unió mezőgazdasági normáit. Közben az orosz-azeri feszültségek egyre inkább fokozódnak; orvosszakértők szerint a Szafarov testvérek halála előtt valószínűleg kínzásoknak voltak kitéve. Ezen kívül, Szergej Sojgu helyettese, aki az orosz hadsereg egyik legkorruptabb tábornokának számít, 13 év börtönbüntetést kapott.

Hogyan fonódik össze ez az összeesküvés-elmélet a családpolitikai diskurzusokkal, és miért jelenthet ez komoly fenyegetést? E kérdésekre keresi a választ A rendes család című podcast-sorozat ötödik epizódja.

Related posts