A kutatók elképedtek: a csatornát elárasztották az alligátorok!


Nahát! Hogy ez a férfi volt Balázs Klári férje Korda György előtt?

A világ különböző tájain a vadon élő állatok kénytelenek az emberi környezetbe húzódni, ahogy az urbanizáció üteme egyre fokozódik, és az ember által elfoglalt élőhelyek folyamatosan csökkennek. Ez a tendencia jelentős kihívás elé állítja a természetet, hiszen a természetes élőhelyek eltűnésével az állatoknak alkalmazkodniuk kell az új, mesterséges környezethez.

Az Urban Naturalist folyóirat nemrégiben publikált tanulmánya arra fókuszál, miként alkalmazzák a vadon élő állatok Florida csatornarendszerét saját életmódujuk támogatására.

A kutatók kamerákat raktak ki annak megállapítására, hogy a vadon élő állatok hogyan használják ezt az útvonalat, különösen az állam Alachua megyéjében.

Összességében a tudósok összesen 35 gerinces állatfajt találtak, amelyek a csatornarendszert használták a navigációhoz, köztük kétéltűeket, hüllőket és madarakat.

"A lent látható állatok sokfélesége igazán lenyűgöző volt" - nyilatkozta Alan Ivory, a Floridai Egyetem kutatója a New York Timesnak, mint a tanulmány egyik társszerzője.

Hét hüllőfajt is találtak, köztük az Alligator mississippiensis amerikai aligátorfajt, amely " a legtöbb helyen jelen volt".

A kutatók megfigyelései alapján a hüllők zöme olyan területeken bukkant fel, ahol a kutatás során a vizsgált időszak több mint felét víz borította.

Néhány hüllőfaj, mint például a sárga hasú csúszkateknős, a csöveket a tavak közötti átjáróként alkalmazza.

Sok állat a csatornarendszert választja, hogy biztonságosan átkeljen a zsúfolt utcákon.

A tudósok megfigyelései alapján úgy tűnik, hogy bizonyos állatfajok, különösen a kisebbek, a viharok során nagy mennyiségű víz által sodródva kerültek a csatornarendszerbe.

"A kutatók megfigyelései szerint az öt vizsgált helyszín közül négyben az aligátorok szinte zavartalanul úszkáltak egyik tóból a másikba, ezzel elkerülve a forgalmas utakat. Ez a jelenség 50 megfigyelésből 35 alkalommal nyilvánvalóvá vált."

Az Egyesült Államok délkeleti tájain a mosómedvék és denevérek gyakori lakói a föld alatti csatornarendszereknek, ahol otthonra lelnek és bujkálnak.

A kameracsapdák által rögzített egyéb állatok között felfedezhető volt oposszum, tatu, macska, fekete patkány, mókus, kócsag, ökörszem, valamint varangyos béka is.

Bíznak abban, hogy a kapott eredmények hozzájárulhatnak olyan várostervezési megoldások kialakításához, amelyek ökológiai szempontból tudatosabb döntéseket tükröznek.

A kutatás korlátaira hivatkozva a tudósok kijelentették, hogy egyes hüllők valós száma nagyobb lehet a csatornákban, mivel a tanulmányban használt kameracsapdarendszer arra támaszkodott, hogy egy állat teste melegebb, mint a környezete a képrögzítés elindításához.

"A kétéltű- és hüllőfajok kimutatási valószínűsége valószínűleg alacsonyabb, mint az emlős fajoké" - mondták.

A kutatók újabb kutatási projekteket indítottak el, hogy alaposabban feltérképezzék, miért válnak egyes kétéltűek és hüllők a csatornarendszerek áldozataivá. Céljuk, hogy megtalálják a módját, hogyan lehetne megelőzni ezeknek az állatoknak a csapdába esését.

Related posts