Egyre nyugtalanítóbb jelek mutatkoznak III. Károly király állapotában!


Április 26-át hazánkban nemzeti gyásznapként hirdették meg, ami számos jelentőséggel bír a gyakorlatban. Ez a nap a gyász és az emlékezés jegyében telik, amikor megemlékezünk azokról a tragikus eseményekről és személyekről, akik hozzájárultak nemzetünk történetéhez. Az emberek ilyenkor különféle megemlékezéseken, gyászszertartásokon vehetnek részt, ahol közösen kifejezhetik részvétüket és tiszteletüket. A gyásznap során a közösségek, iskolák és intézmények gyakran szerveznek programokat, előadásokat, és különféle kulturális eseményeket, amelyek célja a megemlékezés és az összetartozás érzésének erősítése. A nemzeti lobogókat félárbocra engedik, és sokan maguk is fekete ruhában jelennek meg az eseményeken, jelezve ezzel a gyász fontosságát. Ez a nap arra is lehetőséget ad, hogy elgondolkodjunk a múlt tanulságain, és megerősítsük a közösségi kötelékeket, valamint a jövő iránti elkötelezettségünket. A gyásznap tehát nem csupán egy szomorú esemény, hanem egyben a megújulás, az emlékezés és a közösségi összefogás napja is.

Olajos Piroska, a Story magazin elismert fotóriportere, idén húsvétkor Windsor varázslatos városában tartózkodott. Az ünnepi alkalmat kihasználva, kíváncsi szemmel figyelte a királyi család érkezését az ünnepi misére, és az esemény során lenyűgöző fényképeket készített a helyszínen.

"Egy órával a mise kezdete előtt engedtek be minket a kastély területén lévő Szent György-kápolna mellé, egy elkerített részre. Bárki bemehetett egy ellenőrzés után, nem kellett előre bejelentkezni" - mesélte a lap dolgozója, majd hozzátette hogy megközelítőleg ötszázan lehettek a kordonok mögött.

A helyi fotóriporter friss beszámolója alapján III. Károly állapota valóban aggasztó képet mutat.

A család fiatalabb tagjai a kastélyból sétáltak ki, míg Kamilla és Károly testvéreikkel autóval érkeztek. A misén részt vett András herceg és volt felesége, Sarah Ferguson is. Az esemény hangulata rendkívül elegáns és vidám volt. A szertartás befejeztével Kamilla és Károly a tömeghez léptek, azonban csak a mosolygó királyné nyújtott kezet az embereknek; az uralkodó viszont egy méter távolságból figyelte az eseményeket. Többen megjegyezték, hogy valószínűleg a rákkezelésének következménye miatt nem kezdeményezett érintkezést.

Related posts