Két hét elteltével Kecskemét ad otthont az agrárszakma találkozójának.


Két hét múlva kerül sor Kecskeméten a tavaszi időszak talán legfontosabb agrárszakmai eseményére, a Portfolio Agrárium Konferenciára. A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági tevékenységeit. Az eseményen a hazai agrofood-szektor legfontosabb szereplői lesznek jelen, és minden fontos, aktuális téma szóba kerül.

Két hét múlva, március 19-én kerül sor a tavaszi időszak talán legfontosabb agrárszakmai eseményére Kecskeméten. A Portfolio Agrárium 2025 konferencia bemutatja és elemzi az év elejétől újonnan életbe lépett, élelmiszergazdaságra vonatkozó rendelkezéseket és intézkedéseket, emellett pedig egész évre szóló prognózisokat nyújt a piaci szereplők gazdálkodását alapvetően befolyásoló gazdasági folyamatokról.

Az I. szekció fókuszában az agrártámogatások állnak, amelyek alapos vizsgálat alá kerülnek.

Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese, egy izgalmas előadás keretében a modernizációs és fejlesztési lehetőségekről, illetve a 2025-ös agrárgazdasági támogatási rendszer újdonságairól fogja tájékoztatni a hallgatóságot. Ezt követően egy kerekasztal-beszélgetés keretében olyan neves szakértők, mint Juhász Anikó helyettes államtitkár és Jakab István, a MAGOSZ elnöke, részletesen áttekintik az egységes kérelembeadás legfontosabb tudnivalóit és az ahhoz kapcsolódó változásokat, valamint az uniós Közös Agrárpolitika új követelményeit.

A II. szekció a mezőgazdasági szerződések megkötésével és az agrárfinanszírozás friss kihívásaival, valamint új lehetőségeivel foglalkozik.

Andréka Tamás államtitkár és más szakértők részvételével egy kerekasztal-beszélgetés során megvitatják az új termelővédelmi törvénycsomag hatásait és a szerződéskötések új szabályait. Emellett Bán Zoltán moderálásával a finanszírozási lehetőségekről és megoldásokról is szó esik, olyan szakértők részvételével, mint Demeter Zoltán, a K&H Csoport agrárüzletág vezetője és Hollósi Dávid, az MBH Bank Agrár- és Élelmiszeripari Üzletágának ügyvezető igazgatója.

A III/A szekcióban a gabonapiac és a szántóföldi növénytermesztés jövőbeli lehetőségeit vizsgálják meg.

Derdák Gábor, a Győr-Moson-Sopron megyei Fiatal Gazda Gazdakör elnöke és Berkes Gábor, a Cargill Magyarország Zrt. elnök-vezérigazgatója részvételével megvitatják a várható ártrendeket és értékesítési lehetőségeket, valamint a növénytermelés jövedelmezőségi kilátásait 2025-ben.

A III/B szekció az élelmiszerpiacra, élelmiszercsomagolásra és agrármarketingre koncentrál.

Éder Tamás, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének elnöke, valamint Ruck János, a Gallicoop vezérigazgatója közösen vizsgálják a hazai élelmiszerpiac jelentős átalakulásait és a fenntartható élelmiszercsomagolás friss trendjeit.

A IV/A szekcióban a versenyképes takarmányozás és állattenyésztés kerül terítékre.

Pásztor Szabolcs, az országos főállatorvos, és Kulik Zoltán, a Vitafort Zrt. vezérigazgatója találkozóra készülnek, ahol mélyrehatóan elemezni fogják az állattenyésztési szektor ár- és költségstruktúráját, az állategészségügyi problémákat, valamint a piacon elérhető támogatási lehetőségeket.

A IV/B szekció az inputpiacok alakulását és trendjeit elemzi.

Polgár Gábor, a Vetőmag Szövetség ügyvezető igazgatója, valamint Lukács Domonkos, a Corteva Agriscience gyomirtószer termékmenedzsere közösen vizsgálják a közeljövő árprognózisait, valamint az innovatív termékeket és technológiai megoldásokat a műtrágyázás, növényvédelem és vetőmaghasználat terén.

Az V/A szekcióban a vidékfejlesztési pályázatok sikerességének kulcsait tárják fel.

Szigeti Szabolcs helyettes államtitkár előadásában az eredményes agrár- és vidékfejlesztési pályázatok kritériumait és a 2025-ös új pályázati kiírásokat mutatja be.

Végül az V/B szekció a digitális innovációkra és precíziós fejlesztésekre helyezi a hangsúlyt.

Juhász Anikó helyettes államtitkár előadásában a gazdálkodók számára bemutatja a digitális és precíziós fejlesztésekhez elérhető új pályázati lehetőségeket, amelyek segíthetik a modern mezőgazdasági gyakorlatok bevezetését és a versenyképesség növelését.

Ne szalassza el ezt a páratlan alkalmat, hogy közvetlenül értesüljön a legújabb fejleményekről, és bővítse szakmai kapcsolatrendszerét! Iratkozzon fel most az Agrárium 2025 konferenciára, és tapasztalja meg az év egyik legjelentősebb agrárszakmai rendezvényét!

Related posts