Lehajtottak a hídról, mert a Google Maps így irányította őket.
Férjhez ment Magyarország szépe! Szarvas Andi lenyűgöző ruhában mondta ki a boldogító igent – nézd meg a csodás fotót!
Az interneten terjedő felvételeken egy csoport ember figyeli a hirtelen lezárult építmény széléről, több tíz méter magasan a föld felett, a tragikus esemény maradványait. Az áldozatok hozzátartozói azóta hevesen bírálják a biztonsági intézkedések elégtelenségét, és követelik a felelősök számonkérését.
"A Google Maps használatával ellenőrizték az útvonalat, amikor is a hiányos hídra rátévedtek" - nyilatkozta Pramod Kumar, az egyik áldozat sógora a The Economic Timesnak. "Az útnak zárva kellett volna lennie, de ez nem történt meg. A térképeknek nem lett volna szabad azt jelezniük, hogy a híd ép, amikor valójában nem az."
Bár nyilvánvaló, hogy az építkezési vállalat gondatlansága, amely lehetővé tette az autók számára, hogy a hiányos hídra hajtsanak, jelentős mértékben hozzájárult a tragédiához, felmerül a kérdés: vajon a Google-t is felelősségre kell-e vonni a halálesetek kapcsán?
"Szívből jövő együttérzésünket fejezzük ki a családok iránt" - nyilatkozta a Google szóvivője a Futurism számára. "Szoros együttműködésben állunk a hatóságokkal, és elkötelezettek vagyunk abban, hogy segítséget nyújtsunk az ügy alapos kivizsgálásához."
A problémák nem csupán a megsérült vagy megbomlott hidak körül forognak - a szakértők figyelmeztetése szerint a GPS-alapú navigációs rendszerek, mint például a Google Maps, "életveszélyes" útvonalakat ajánlhatnak a kirándulók számára elhagyatott vidéken.