Leslie Mandoknak sürgősen távoznia kellett: még a golyók is süvítettek a közelében!


A producer véleménye szerint a zenészek felelőssége, hogy odafigyeljenek a társadalmi és politikai környezet tisztaságára, valamint az őszinte kifejezésmódra.

Valóban, hamarosan ötven éve, hogy a kommunista rendszer elűzött minket a hazánkból – mesélte a Blikknek Leslie Mandoki, aki felidézte, milyen irányt vehetett volna az élete, ha 1975-ben nem sikerül egy alagúton keresztül elhagynia Magyarországot. "Egyik zenésztársam, Szűcs László, valamint Csupó Gábor társaságában szöktünk nyugatra Jugoszláviából, a mai Szlovénián át, egy nyolc kilométeres vasúti alagúton. Az út során még ránk is lőttek" – mesélte. Cinikus humorral azt is hozzátette, hogy tulajdonképpen "hálával" tartozik az akkori kommunista kultúrpolitikának, amiért így alakult a sorsa. Az akkori magyar popzenei élet irányítója, Erdős Péter azt mondta neki, hogy "magából nem lesz senki, és soha nem kap útlevelet". Szerencsére, az élet más utat választott számára. Büszke arra, ami vele történt, és zenészként külön öröm számára a 72 aranylemez, amit elnyert.

Leslie Mandoki véleménye szerint a zenészek felelőssége, hogy figyelemmel kísérjék a "társadalompolitikai higiéniát", amely magában foglalja a tisztaságot és az őszinte kommunikációt.

1989-ben elérkeztünk egy olyan időszakhoz, amikor a béke iránti vágy szinte tapinthatóan jelen volt a levegőben. Kiváló lett volna ezen az úton tovább haladni, de most egy krízisekkel teli labirintusban bolyongunk, ahol az iránytűnk sajnos elveszett. Amit tehetek, az az, hogy megírom azokat a dalokat, amelyek segíthetnek nekünk, hogy újra felfedezzük a helyes irányt. Még a kommunista diktatúra idején is képesek voltunk úgy eszmét cserélni, hogy közben nem gyűlöltük egymást, még ha eltérő véleményünk is volt - tette hozzá a zenész.

Néhány héttel ezelőtt a clevelandi Rock & Roll Hírességek Csarnokának Színházában egy felejthetetlen est keretein belül ünnepelték a Mandoki Soulmates több mint 30 éves zenei örökségét. Ez az esemény nem csupán intellektuális élményt nyújtott, hanem mély érzelmeket is felszínre hozott, miközben a formáció legújabb albumát, a Memory of Our Future-t emelték a középpontba. A zene és a nosztalgia varázslatos találkozása egyedi módon tükrözte a múlt és jövő kapcsolatát.

- Nagy megtiszteltetés, csodálatos elismerése volt az elmúlt harminc évnek - fogalmazott Mandoki, aki korábban producerként dolgozott olyan ikonikus művészekkel, mint Phil Collins, Chaka Khan és Lionel Richie. - Beszélgettünk a dalszövegekről is, és sokan azt várták, hogy Bob Dylant nevezzem meg példaképnek, én viszont Bródyt, Szörényit és Demjént említettem, mert szerintem az ő zsenialitásuk utánozhatatlan. Sajnálom, hogy csak kevesen beszélik a nyelvünket a világban. Értékes kultúra alakult ki Magyarországon,csodálatos nép vagyunk, csak szeressük egymást!

A 72 éves, Kossuth-díjas zenész - aki idén augusztus 21-én várja a zenebarátokat a már megszokott ünnepi koncertjén, a tervek szerint a Hősök terén - mindhárom gyermekével szoros kapcsolatot ápol.

Related posts