A köztisztviselők béremelésére elegendő forrás áll rendelkezésre az önkormányzatok számára.

Ez most a 10-30 ezer lakosú települések polgármesteri hivatalainak dolgozóit érinti.
Július 1-től 15%-os béremelésben részesülnek azok a köztisztviselők, akik körülbelül 100 ezer főt képviselnek, majd január 1-jétől újabb 15%-os emelés vár rájuk. Ezt a lépést a közelmúltban zajló sztrájkok is indokolták, amelyekkel a közszolgáltatók a rossz bérezésükre próbálták felhívni a figyelmet. A májusi kormányhatározat eredetileg a 10 ezernél kisebb lakosú településeken dolgozókat érintette, de most ezt a béremelést kiterjesztik a 10-30 ezer fős kisvárosokra is.
A kormányhatározat bevezető része a helyi önkormányzatok rendkívüli szakértelmét és magas szintű professzionalizmusát hangsúlyozza, amelyet elismerésként emelnek ki. Ennek keretében a központi költségvetés által biztosított, hivatali működéshez szükséges fajlagos támogatás július 1-jétől 532 500 forintra emelkedik főként, ami kizárólag erre a célra használható fel. Ezen felül a következő évben a fajlagos támogatás várhatóan 9 280 000 forintra nő főként.
Néhány más, kisebb költségvetési átcsoportosítás is történt: a Központi Maradványelszámolási Alapból a Honvédelmi Minisztérium sportcélokra egy milliárd forintot kapott, az alapítványi egyetemek pedig működésükhöz újabb fél milliárdot. Az Igazságügyi Minisztérium állatvédelemre szánt keretéből 250 milliót átadnak az Agrárminisztériumnak a Magyar Falu Programra.
Három új magyar-szlovén közúti határátkelőről is döntött a kormány Szalafő - Hodos (Hódos), Bödeháza - Žitkovci (Zsitkóc) és Szentgyörgyvölgy - Motvarjevci (Szécsiszentlászló) között. Ezekre idén 186 millió, jövőre 3,8 milliárd forintot szánnak. Lesznek új közúti átkelőhelyek Romániával is, de ott még csak most adott felhatalmazást a miniszterelnök a megállapodásra. A helyszínek Geszt - Salonta (Nagyszalonta), Ura - Berveni (Börvely), illetve Nagykereki - Santăul Mare (Nagyszántó).