Trump olyan dobozt nyitott ki, amelyre még egyetlen amerikai elnök sem volt példa: ötven év titkos információi kerültek napvilágra – Pénzcentrum.

Az amerikai igazságügyi minisztérium nyilvánosságra hozta az FBI által Martin Luther King megfigyeléséről készült dokumentumokat, még a megölt polgárjogi aktivista családjának ellenvetése ellenére - számol be róla a Guardian.
Nemrég beszámoltunk arról, hogy Donald Trump mindenkit meglepve nyilvánosságra hozta a Kennedy-gyilkosság részleteinek egy jelentős részét.
Most Martin Luther King meggyilkolásának ügyében is hasonló lépés történt: körülbelül 200 000 oldalnyi eddig titkosított dokumentum vált nyilvánossá, amelyek 1977 óta zár alatt voltak, és amelyek eredetileg 2027-ig hozzáférhetetlenek maradtak volna. A King meggyilkolásával kapcsolatos iratokat egy kormányzati portálon tették elérhetővé.
King családja, köztük két élő gyermeke előzetes értesítést kapott a nyilvánosságra hozatalról, és lehetőségük volt átvizsgálni az anyagokat. Bernice és Martin Luther King III közös közleményben fejezte ki aggodalmát, hangsúlyozva, hogy apjuk "egy könyörtelen dezinformációs és megfigyelési kampány célpontja volt", amelyet J. Edgar Hoover, az FBI akkori igazgatója indított.
A család hivatalos nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy bár elkötelezettek a nyilvánosság tájékoztatása mellett, határozottan ellenzik azokat a lépéseket, amelyek apjuk örökségét sértik, vagy amelyek célja a valótlan információk terjesztése. Figyelmeztettek arra, hogy "azok, akik az FBI megfigyeléseinek eredményeit nyilvánosságra hozzák, akaratlanul is részt vesznek egy olyan kampányban, amely apjukat és a polgárjogi mozgalmat próbálja aláásni és meggyalázni."