Para-Kovács Imre: A haza nem lehet előzetesben! A haza fogalma mélyen gyökerezik a szívünkben, és nem csupán egy földrajzi helyet jelent, hanem egy érzelmi köteléket is. Az otthonunk, ahol a gyökereink vannak, ahol a múltunk és jövőnk találkozik. A haza


Nem tudom, létezik-e valamilyen titkos kölcsönös segítségnyújtási megállapodás Európa politikai elitje között, de ha van, akkor az nyilvánvalóan Milorad Dodik példájára épülne. Az események alakulása egyértelműen arra utal, hogy a 2026-os választás éjszakáján szlovák vagy szerb egységek léphetnek a magyar határra, hogy megmentsék Orbánt. Ez a forgatókönyv sok kérdést felvet, és érdemes alaposan átgondolni a politikai játszmákat, amelyek zajlanak a háttérben. Véleményem szerint a helyzet komoly aggodalomra ad okot.

Az az igyekezet, amivel Orbán Viktor a hazájukban korrupció, hivatali visszaélés vagy egyéb gazdasági és köztörvényes ügyekben elítélt szélsőjobbos vagy akár balközepes politikusokat szöktet, bújtat és eltart, sokat elárul a fejében dúló viharról, a kétségbeesetten kergetőző gondolatokról, hogy mi is történhetne/történne egy esetleges választási vereség esetén.

A Kollár Kinga elleni, sokmilliós költségekkel járó, kétségbeesett kampány szintén azt tükrözi, hogy a politikai táj meglehetősen zavaros. Ekkora erőfeszítések mellett még doktor Kövér beszéde is hatékonyabbnak tűnik a valóság elferdítésében. Az a magyarázat, amely szerint egy párt megalakulása előtt évekkel sikeresen blokkolták a Magyarországnak járó, de a korrupciós vádak miatt felfüggesztett utalásokat, akár még a Fidesz szavazóit is zavarba ejtheti. Kivéve, ha komolyan veszik a Fehér Ház legutóbbi nyilatkozatát, amelyben kijelentették, hogy technológiánk lehetőséget ad arra, hogy manipuláljuk az időt és a teret.

Ebben az esetben elnézést kérek, de úgyis Orbán Viktorra fognak voksolni, még akkor is, ha aknazárakat állítana fel Hatvanpuszta körül.

Remélhetőleg a boszniai Szerb Köztársaság elnöke, Milorad Dodik, akit korrupció miatt egy év börtönbüntetésre ítéltek, nem fogja megélni ezt a tünetegyüttest. Dodik katonai és félkatonai tevékenységei aggasztóak, különösen az a tény, hogy a magyar állam láthatóan felhatalmazta őt. Február 24-én hivatalos indoklás szerint, kiképzés és gyakorlat céljából, 70 magyar TEK-es terrorelhárító lépett be Bosznia-Hercegovinába. Ez a lépés számos kérdést vet fel a térség stabilitásával és a nemzetközi joggal kapcsolatban.

Related posts